asesinato

Kullanım örnekleri

asesinato
murder
icon arrow

murder

Phonetic: "/ˈmɜːdə(ɹ)/"

Part Of Speech: noun


Definition: The crime of deliberately killing another person without justification.

Example: The defendant was charged with murder.


Definition: The act of deliberate killing of another person or other being without justification, especially with malice aforethought.

Example: There have been ten unsolved murders this year alone.


Definition: (in jurisdictions which use the felony murder rule) The commission of an act which abets the commission of a crime the commission of which causes the death of a human.


Definition: (used as a predicative noun) Something terrible to endure.

Example: This headache is murder.


Definition: (collective) A group of crows; the collective noun for crows.

icon arrow

murder

Phonetic: "/ˈmɜːdə(ɹ)/"

Part Of Speech: verb


Definition: To deliberately kill (a person or persons) without justification, especially with malice aforethought.

Example: The woman found dead in her kitchen was murdered by her husband.


Definition: To defeat decisively.

Example: Our team is going to murder them.


Definition: To kick someone's ass or chew someone out (used to express one’s anger at somebody).

Example: He's torn my best shirt. When I see him, I'll murder him!


Definition: To botch or mangle.


Definition: To devour, ravish.

Example: I could murder a hamburger right now.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.