embargo precautorio

Kullanım örnekleri

embargo precautorio
preventive attachment
icon arrow

preventive

Phonetic: "/pɹɪˈvɛntɪv/"

Part Of Speech: noun


Definition: A thing that prevents, hinders, or acts as an obstacle to.


Definition: A thing that slows the development of an illness.


Definition: A contraceptive, especially a condom.

icon arrow

preventive

Phonetic: "/pɹɪˈvɛntɪv/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Preventing, hindering, or acting as an obstacle to.


Definition: Carried out to deter military aggression.


Definition: Slowing the development of an illness; prophylactic.


Definition: Going before; preceding.

icon arrow

attachment

Phonetic: "/əˈtætʃmənt/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act or process of (physically or figuratively) attaching.


Definition: A strong bonding with or fondness for someone or something.

Example: I have such an attachment towards my fiancé!


Definition: A dependence, especially a strong one.


Definition: A device attached to a piece of equipment or a tool.


Definition: The means by which something is physically attached.


Definition: A file sent along with an email.


Definition: Taking a person's property to satisfy a court-ordered debt.

Example: attachment of earnings


Definition: The act or process by which any (downward) leader connects to any available (upward) streamer in a lightning flash.

Example: 2009, Jakke Mäkelä, Eero Karvinen, Niko Porjo, Antti Mäkelä and Tapio Tuomi, Attachment of Natural Lightning Flashes to Trees: Preliminary Statistical Characteristics, published in the Journal of Lightning Research, volume 1

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor!

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.