sahte mesih

Kullanım örnekleri

sahte mesih
false messiah
icon arrow

false

Phonetic: "/fɒls/"

Part Of Speech: noun


Definition: One of two options on a true-or-false test.

Example: The student received a failing grade for circling every true and false on her quiz.

icon arrow

false

Phonetic: "/fɒls/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Untrue, not factual, factually incorrect.


Definition: Based on factually incorrect premises.

Example: false legislation, false punishment


Definition: Spurious, artificial.

Example: false teeth


Definition: Of a state in Boolean logic that indicates a negative result.


Definition: Uttering falsehood; dishonest or deceitful.

Example: a false witness


Definition: Not faithful or loyal, as to obligations, allegiance, vows, etc.; untrue; treacherous.

Example: a false friend, lover, or subject;  false to promises


Definition: Not well founded; not firm or trustworthy; erroneous.

Example: a false conclusion;  a false construction in grammar


Definition: Not essential or permanent, as parts of a structure which are temporary or supplemental.


Definition: Used in the vernacular name of a species (or group of species) together with the name of another species to which it is similar in appearance.

Example: false killer whale (a dolphin)


Definition: Out of tune.

icon arrow

false

Phonetic: "/fɒls/"

Part Of Speech: adverb


Definition: In a dishonest and disloyal way; falsely.

icon arrow

messiah

Phonetic: "/məˈsaɪ.ə/"

Part Of Speech: noun


Definition: (Abrahamic tradition) The one who is ordained by God to lead the people of Israel, believed by Christians and Muslims to be Jesus Christ.


Definition: A similar religious figure or awaited divine ruler, such as the Islamic Mahdi.


Definition: An extremely powerful figure.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.