despertar (despertarse)

Kullanım örnekleri

despertar (despertarse)
rouse
icon arrow

rouse

Phonetic: "/ˈɹaʊz/"

Part Of Speech: noun


Definition: An arousal.


Definition: The sounding of a bugle in the morning after reveille, to signal that soldiers are to rise from bed, often the rouse.

icon arrow

rouse

Phonetic: "/ˈɹaʊz/"

Part Of Speech: verb


Definition: To wake (someone) or be awoken from sleep, or from apathy.


Definition: To cause, stir up, excite (a feeling, thought, etc.).

Example: to rouse the faculties, passions, or emotions


Definition: To provoke (someone) to action or anger.


Definition: To cause to start from a covert or lurking place.

Example: to rouse a deer or other animal of the chase


Definition: To pull by main strength; to haul.


Definition: To raise; to make erect.


Definition: (when followed by "on") To tell off; to criticise.

Example: He roused on her for being late yet again.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!