parte aguas

Kullanım örnekleri

parte aguas
drainage divide
icon arrow

drainage

Phonetic: "/ˈdɹeɪnədʒ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A natural or artificial removal of fluid from a given area by its draining away.


Definition: A system of drains.

icon arrow

divide

Phonetic: "/dɪˈvaɪd/"

Part Of Speech: noun


Definition: A thing that divides.

Example: Stay on your side of the divide, please.


Definition: An act of dividing.

Example: The divide left most of the good land on my share of the property.


Definition: A distancing between two people or things.

Example: There is a great divide between us.


Definition: A large chasm, gorge, or ravine between two areas of land.

Example: If you're heading to the coast, you'll have to cross the divide first.


Definition: The topographical boundary dividing two adjacent catchment basins, such as a ridge or a crest.

icon arrow

divide

Phonetic: "/dɪˈvaɪd/"

Part Of Speech: verb


Definition: To split or separate (something) into two or more parts.

Example: a wall divides two houses; a stream divides the towns


Definition: To share (something) by dividing it.

Example: How shall we divide this pie?


Definition: (with by) To calculate the number (the quotient) by which you must multiply one given number (the divisor) to produce a second given number (the dividend).

Example: If you divide 6 by 3, you get 2.


Definition: To be a divisor of.

Example: 3 divides 6.


Definition: To separate into two or more parts.


Definition: Of a cell, to reproduce by dividing.


Definition: To disunite in opinion or interest; to make discordant or hostile; to set at variance.


Definition: To break friendship; to fall out.


Definition: To have a share; to partake.


Definition: To vote, as in the British parliament and other legislatures, by the members separating themselves into two parties (as on opposite sides of the hall or in opposite lobbies), that is, the ayes dividing from the noes.


Definition: To mark divisions on; to graduate.

Example: to divide a sextant


Definition: To play or sing in a florid style, or with variations.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.